Dlaczego należy się zaszczepić przeciwko Sars-CoV-2

Dlaczego należy się zaszczepić przeciwko Sars-CoV-2

Zespół naszej przychodni jest już po pierwszym etapie szczepienia przeciwko COVID-19.

Dlaczego się zaszczepiliśmy? Ponieważ chcemy, aby Państwo przychodząc do nas czuli się bezpiecznie. Chcemy skupić się na swojej pracy – pomaganiu naszym pacjentom – bez strachu, że możemy zakazić innych lub sami zostać zakażeni. Pragniemy, aby funkcjonowanie całego systemu ochrony zdrowia wróciło do normy

Dlatego też do szczepień zachęcamy również Państwa. Z własnego doświadczenia wiemy, że szczepienie jest praktycznie bezbolesne. Odbywa się w obecności lekarza dysponującego sprzętem i odpowiednimi lekami, co gwarantuje bezpieczne przeprowadzenie całej procedury.

Atutem szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 jest jej ich wysoka skuteczność, porównywalna ze skutecznością powszechnie stosowanych szczepionek np. przeciwko odrze, różyczce lub krztuścowi. U osoby zaszczepionej odporność wykształca się dokładnie tak, jak po przechorowaniu, ale bez związanego z tym ryzyka zdrowotnego tj. objawów samej choroby, jaki i jej późnych następstw. Jest to szczególnie ważne u osób starszych i z chorobami współistniejącymi.

Kwestionariusz do wypełnienia przed szczepieniem przeciwko Sars-CoV-2 znajdziecie Państwo w zakładce “dokumenty do pobrania”

 

Sposoby rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 

1/ formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

2/ infolinia tel. 989

3/ SMS o treści: SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333

4/ przez e-rejestrację (konieczność posiadania profilu zaufanego)