O laboratorium
Od wielu lat świadczymy usługi dla publicznych i niepublicznych jednostek ochrony zdrowia oraz osób prywatnych. Gwarantujemy Państwu profesjonalną opiekę podczas pobierania krwi i wysoką jakość badań laboratoryjnych. Posiadamy certyfikaty krajowych i międzynarodowych programów kontroli jakości. W badaniach wykorzystujemy nowoczesny sprzęt diagnostyczny i produkty posiadające znak CE. Udzielamy informacji merytorycznych na temat oferty badań. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Państwu wiarygodne i przydatne w procesie leczniczym wyniki badań.
Pobieranie krwi i przyjmowanie materiału do badań :
Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 9.15
W przypadkach koniecznych wykonujemy badania w trybie pilnym
Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości, aby osoba pobierająca materiał do badań mogła, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokonać identyfikacji i weryfikacji tożsamości pacjenta. Dotyczy to również dzieci (dokumentem w tym przypadku może być legitymacja szkolna, dowód lub książeczka zdrowia)
Dzieci do 16 roku życia muszą przyjść na pobranie krwi z osobą dorosłą. Niepełnoletni między 16 a 18 rokiem życia mogą przyjść sami, ale muszą mieć zgodę rodzica.
Osoby przychodzące z dziećmi, a nie będące ich rodzicami lub opiekunami prawnymi muszą posiadać upoważnienie wystawione przez rodzica lub opiekuna prawnego. Upoważnienie takie może być wystawione jednorazowo i przyniesione w dniu pobrania lub wystawione wcześniej i dołączone do dokumentacji dziecka
Odbiór wyników:
– osobisty: w godzinach 7.15 – 18.00 w rejestracji– na naszej stronie internetowej w zakładce „odbiór wyników”
Ze względu na ochronę danych osobowych wyniki badań laboratoryjnych wydaje się na podstawie dokumentu tożsamości, a w przypadku osób trzecich – upoważnienia i dokumentu tożsamości osoby przychodzącej po wynik.
Nie podajemy pacjentowi telefonicznie wyników badań laboratoryjnych (Rozporządzenie Ministra Zdrowia Dz.U nr 247 poz.1819).
Personel laboratorium :
- kierownik – Specjalista Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej mgr Anna Działa-Nowak
- mgr Jakub Kowalczyk
- starszy technik Mariola Borak
- starszy technik Ewa Nowek
- starszy technik Renata Zygowska
O czym poinformować personel w punkcie pobrań?
Dla prawidłowej interpretacji wyniku badania laboratoryjnego konieczna jest informacja o:
- dniu cyklu – stężenie hormonów zmienia się w zależności od dnia cyklu
- tygodniu ciąży – stężenie hormonów zmienia się w zależności od tygodnia ciąży
- przyjmowanych lekach i preparatach witaminowych – ich działanie farmakologiczne może zmieniać stężenia substancji oznaczanych we krwi lub moczu.
- przyjmowanych antybiotykach- ich działanie farmakologiczne wpływa na ocenę mikrobiologiczną posiewów moczu.